Hét BME kar is szerepel a tíz legjobb között a HVG műszaki képzésterületi rangsorában
Tarol a BME, holtverseny a hatodik és a nyolcadik helyen, három egyetemi kar is osztozik a tizediken. Mutatjuk a HVG 2025-ös műszaki képzésterületi rangsorát.
Tarol a BME, holtverseny a hatodik és a nyolcadik helyen, három egyetemi kar is osztozik a tizediken. Mutatjuk a HVG 2025-ös műszaki képzésterületi rangsorát.
THE, QS, CWU - csak néhány egyetemi rangsor, ami a világ legjobb felsőoktatási intézményeit listázza különféle szempontok alapján. Általánosságban elmondható, hogy ezekben a rangsorokban a magyar egyetemek általában a 600 – 1000. helyen között szerepelnek, és az utóbbi években egyre inkább csúsznak vissza.
Ahogy az előző években, úgy idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara vezeti a HVG jogi képzésterületi rangsort. A hallgatók kiválósága alapján összeállított lista sorrendjét az első helyes jelentkezők száma, a felvett hallgatók átlagpontszáma, a nyelvvizsgával felvettek aránya és a középiskolai versenyeken helyezettek száma határozza meg.
Évek óta a legnépszerűbbek közé tartozik az osztatlan jogászképzés, amelyre 2022-ben 5078 felvételiző jelentkezett. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be a hallgatók.
Megjelent a HVG 2023-as középiskolai rangsora, amelynek az élén az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziuma áll. A második helyet – holtversenyben – a szintén budapesti Eötvös József Gimnázium és a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium szerezte meg.
Május 2-án kezdődik a 2022-es érettségi szezon, ezért most megmutatjuk, hogy a HVG legutóbbi középiskolai rangsorának adatai alapján hol szerzik a legjobb érettségi eredményeket a diákok. Egy kis ízelítő: matekból a budapesti Fazekas, magyarból a nyíregyházi Kölcsey, történelemből pedig a Pannonhalmi Bencés Gimnázium vezet.
A Szegedi Tudományegyetem bölcsészkara és az Eötvös Loránd Tudományegyetem gyógypedagógiai kara vezeti a HVG 2022-es, pedagógusképzéseket indító egyetemekről, főiskolákról készített rangsorát.
A HVG középiskolai rangsorában megnézhetitek, melyek az ország legjobb két tanítási nyelvű, egyházi, magán- vagy alapítványi gimnáziumai.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara, valamint a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara került a HVG 2022-es felsőoktatási rangsorának élére.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG 2022-es felsőoktatási rangsorát, az intézmény az oktatói és a hallgatói teljesítmény alapján összeállított részrangsorban is az első helyet szerezte meg. A második helyen – akárcsak tavaly – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem áll, idén azonban holtversenyben a Szegedi Tudományegyetemmel.
A vidéki gimnáziumok közül a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium vezeti a HVG 2022-es középiskolai rangsorát, de két győri és két Budapest környéki iskola is az ország húsz legjobb gimnáziuma közé került. Az idén továbbtanulók Pest megyében – egészen pontosan a fővároshoz közeli településeken – válogathatnak a legtöbb „topgimnázium” közül.
Az egyházi gimnáziumok rangsorát az idén is a budapesti Deák Téri Evangélikus Gimnázium vezeti, a második helyet pedig az előző évhez hasonlóan szintén a budapesti Piarista Gimnázium foglalja el. Harmadik helyre azonban felkúszott egy gödöllői suli is. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
Van-e vidéki intézmény a tíz legjobb gimnázium között? Meg tudták-e őrizni korábbi jó eredményüket az egyházi középiskolák? És vajon a listát a Fazekas vagy a Radnóti vezeti az idén? Kiderül a HVG 2020-as középiskolai rangsorából, amely október elején jelenik meg.
Az Állatorvostudományi Egyetem vezeti az agrárképzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, míg az oktatói kiválóság alapján összeállított rangsor élén a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
A Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Kara és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara vezeti a társadalomtudományi képzéseket hirdető karok 2019-es HVG-rangsorát. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara vezeti az informatikai képzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, a második helyen az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kara vezeti az orvos- és egészségtudományi képzéseket indító intézmények hallgatói és oktatói rangsorát is, a második helyen a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara vezeti a jogtudományi képzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, míg az oktatói kiválóság alapján összeállított rangsor élén a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara vezeti a bölcsészettudományi képzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, míg az oktatói kiválóság alapján összeállított rangsor élén a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
Nem vezetik be 2019-ben az új Nemzeti alaptantervet, már jövőre emelkednek a hallgatói ösztöndíjak, áprilistól ismét lehet TELC-nyelvvizsgát tenni – ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.